Szanowni Państwo,

Zakończyła się II edycja mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki.  Mamy nadzieję, iż zaproponowane przez Centrum Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli, głównego organizatora tej imprezy, propozycje programowe spotkały się z Państwa uznaniem.
Bardzo ucieszył nas fakt tak licznej Państwa obecności podczas obu dni trwania imprezy. Utwierdza nas to w przekonaniu, że warto, i należy wręcz, tego typu przedsięwzięcia  - w atrakcyjny sposób propagujące naukę i technikę, w dalszym ciągu w naszym mieście realizować. 
W imieniu organizatora Festiwalu Nauki i Techniki składam wyrazy uznania i podziękowania wszystkim Firmom i Osobom które uczestniczyły, i przyczyniły się do powodzenia Festiwalu.  
Nie sposób zacytować kompletnej lista osób i instytucji, które należało by w tym miejscu wymienić - jest ona po prostu zbyt długa.  Jesteśmy pod wielkim wrażeniem prezentacji mieleckich gimnazjów, który kapitalnie uzupełniły ekspozycję „Eksperymentuj!” przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik.
Na pewno jednak organizacja tak dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest Festiwal Nauki nie byłaby możliwa bez życzliwości firm, które przyjmując rolę sponsora wspierały jego realizację. Dziękuję za to mieleckim firmom: Polskim Zakładom Lotniczym a Sikorsky Company, Kirchhoff Polska Sp z o.o., Melex A&D Tyszkiewicz Sp. J., Specjalnej Strefie Ekonomicznej "EURO-PARK MIELEC". Podziękowania należą się również przedsiębiorstwom i stowarzyszeniom branży informatycznej, które czynnie wsparły Festiwal, mam tu na myśli: Polskie Towarzystwo Informatyczne, TECHELON Sp. z o.o., Intel Technology Poland Sp. zo.o.
Dziękuje również partnerom i opiekunom medialnym Festiwalu: Polskiemu Radiu Rzeszów, TVP Rzeszów, Gazecie Codziennej „Nowiny”, Tygodnikowi Regionalnemu „Korso”, Gazecie HEJMIELEC, portalom: hej.mielec.pl, nowiny24.pl. Dzięki Państwa życzliwości i zainteresowaniu informacja o mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki dotarła do mieszkańców całego Podkarpacia, a, i mamy takie sygnały, również daleko poza nie.    

Jeszcze raz wszystkim Państwu dziękując mam nadzieję na równie owocną współpracę podczas kolejnych edycji Festiwalu Nauki i Techniki.

 

                                                                                    Zdzisław Nowakowski

                                                                                       Dyrektor CKPiDN

  

Podziekowania przekazał Prezydent Mielca

Bardzo cieszę się, że Festiwal Nauki i Techniki spotkał się z tak dużym zainteresowaniem mielczan, głównie tych młodych. To ważne, bo nasze miasto, jako typowo przemysłowe ma przecież bardzo ścisłe powiązania z nauką – powiedział prezydent Mielca Janusz Chodorowski podczas spotkania z organizatorami imprezy oraz dyrektorami mieleckich gimnazjów, biorących udział w Festiwalu. Prezydent wręczył listy z podziękowaniami za wkład w organizację wydarzenia, które już wkrótce może się stać wizytówką naszego miasta.

Mamy w Mielcu Uniwersytet III wieku, który ze swoimi wykładami odwiedzają pracownicy wielu znanych uczelni akademickich. Po tym jak nasza młodzież przyjęła dość trudne przecież, ale niezwykle atrakcyjnie przekazane prezentacje naukowe, sądzę, że warto także uruchomić Uniwersytet Młodzieżowy. Byłaby to szansa na zachęcenie młodzieży do spojrzenia na naukę z nieco innej perspektywy - kontynuował prezydent Janusz Chodorowski podczas piątkowego spotkania z organizatorami i uczestnikami II Festiwalu Nauki i Techniki. Specjalne podziękowania za zaangażowanie w organizację imprezy otrzymał Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli. -
Festiwal powoli wpisuje się w mielecki kalendarz. Cieszę się, że udało nam się wykonać wszystko to, co sobie zamierzyliśmy. Już przygotowujemy pomysły na kolejną edycję. Także chcę podziękować całemu zespołowi z CKPiDN oraz dyrektorowi i pracownikom Samorządowego Centrum Kultury za ogromny wkład pracy przy tym wydarzeniu - powiedział Zdzisław Nowakowski.

 

 

 

 

Podziękowania dla CKPiDN w Mielcu: