Aneta Rita Borkowska- psycholog, dr hab. w zakresie neuropsychologii rozwojowej, pracuje w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS (Lublin). Zainteresowania zawodowe to zaburzenia rozwoju dziecka uwarunkowane działaniem zróżnicowanych czynników patogennych, analizowane z punktu widzenia związku mózg – zachowanie. Autorka i redaktor publikacji książkowych, artykułów naukowych na temat ADHD, dysleksji rozwojowej, rozwojowych zaburzeń językowych i zróżnicowanych objawów behawioralnych po nabytych uszkodzeniach mózgu u dzieci. W obszarze praktyki psychologicznej zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną dzieci z różnymi formami patologii zachowania oraz terapią neuropsychologiczną dzieci po uszkodzeniach mózgu i z zaburzeniami językowymi.  Oprócz pracy kocha koty (własne cztery: Lemisław, Charlie, Przybysz, Amelka i wszystkie inne), góry i jazz.


Bożena Janiszewska, psycholog z 45-letnimstażem pracy i dużym doświadczeniem praktycznym. Wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, współpraca z Poradniami – diagnoza dzieci i konsultacje z rodzicami, szkolenia nauczycieli szkół i przedszkoli, współpraca z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, autorka artykułów w miesięczniku „Bliżej Przedszkola”, autorka książek i innych publikacji dla nauczycieli, rodziców  i dzieci. Od kilku lat zajmuje się problematyką szeroko rozumianej dojrzałości szkolnej dzieci.


Tomasz Srebnicki- dr n. med. - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo behawioralny, asystent na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, pracownik Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM, wykładowca i dyrektor dydaktyczny w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT, wykładowca ODN Centrum CBT w Warszawie, autor publikacji z zakresu psychoterapii zaburzeń wieku rozwojowego.


Ireneusz Czachura – psycholog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca Ośrodka Terapii Systemowej w Krakowie, pracownik Krakowskiego Ośrodka Terapii. Od wielu lat zajmuje się terapią systemową rodzin i małżeństw. Autor książki "Domowa szkoła przetrwania" (2009)

 


Ewa Piekarska – pedagog, socjoterapeuta, b. wicedyrektor S.P.162  w Krakowie, współpracownik  MCDN - Kraków, prowadząca warsztaty o tematyce psychologiczno-pedagogicznej (m.in. asertywność, stres, emocje w zawodzie nauczyciela), warsztaty z zakresu profilaktyki dla uczniów, zajęcia „Szkoły dla rodziców”- dla rodziców i wychowawców.

 


Ewa Pohorecka psycholog, dyrektor oświatowej poradni specjalistycznej – Ośrodka Wczesnej Pomocy Psychologicznej, psycholog interwencyjny w gimnazjum. Autorka b. licznych programów profilaktycznych oraz warsztatów dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Prowadzi zajęcia z systemowej profilaktyki, komunikacji, radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi i sytuacjami konfliktowymi. Wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej.

 


Krzysztof Szwajca - dr n. med., specjalista psychiatra, psychoterapeuta
Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Katedry Psychiatrii CM UJ
Kierownik Kliniki i Katedry: prof. dr hab. Jacek Bomba

Autor ponad 100 publikacji naukowych i wystąpień zjazdowych, uczeń prof. Marii Orwid (min. członek działającego pod Jej kierownictwem zespołu badającego odległe następstwa traumy Holocaustu i prowadzącego psychoterapię Dzieci Holocaustu i II pokolenia ocalałych z Holocaustu). W kręgu jego zainteresowań naukowych znajdują się: psychoterapia dzieci i młodzieży, terapia rodzinna, oddziaływania środowiskowe, praca terapeutyczna z rodzinami zmarginalizowanymi, problematyka posttraumatyczna (międzygeneracyjny przekaz traumy, terapia dziecięcych ofiar przemocy i molestowania seksualnego). Jego praca doktorska, poświęcona międzygeneracyjnemu przekazowi traumy u potomstwa osób ocalałych z Holocaustu, otrzymała nagrodę naukową Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego im. Wojciecha Moczulskiego.

W Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży związany głównie z Zespołem Leczenia Domowego (kier. Ryszard Izdebski), który prowadzi terapię rodzinną na terenie domu pacjenta. Poza tym kieruje Krakowskim Instytutem Psychoterapii przy ul. Podbrzezie 6 w Krakowie, pełni nadzór merytoryczny nad Centrum Psychoterapii Rodzin w Radomiu. W przeszłości współtworzył i kierował jeszcze dwoma innymi ośrodkami psychoterapii środowiskowej na terenie Krakowa oraz prowadził Oddział Psychiatryczny Sanatoryjno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju.

Nauczyciel akademicki od dziesięciu lat, z doświadczeniem w szkoleniu przed i podyplomowym z zakresu psychiatrii, szkoleniu podyplomowym z zakresu psychoterapii oraz pracy z klientem dziecięco-młodzieżowym.  


Małgorzata Jadczak-Nowacka - mgr filologii polskiej, nauczyciel języka polskiego, starszy wizytator, dyrektor Wydziału Analiz i Strategii Edukacyjnych w Lubelskim Kuratorium Oświaty, pełnomocnik LKO ds. reformy oświaty, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie od 2007 r., autor poradników dla dyrektorów szkół podstawowych: Krok po kroku, czyli jak rozwiązywać problemy uczniów oraz Rodzice w szkole, pomoc czy kłopot?